img

Trójwymiarowość na ścianie - przegląd inspirujących rozwiązań

Nieszablonowe ściany są marzeniem wielu osób, bardzo często brakuje im jednak ciekawych inspiracji. Teraz może się to zmienić, w sprzedaży w coraz większej liczbie pojawiają się bowiem zarówno tapety 3D, jak i panele ścienne dające trójwymiarowy efekt.

Ta efektowna i oryginalna dekoracja ścienna sprawdza się znakomicie bez względu na to, jaki styl preferujemy, jest też znakomitym sposobem na odświeżenie pomieszczenia i nadanie mu charakteru, którego niejednokrotnie nieco mu brakuje. Kto powinien zainteresować się takim rozwiązaniem?

Tapety 3D na ścianę: pomysłowy trik optyczny

Nietrudno się domyślić, że nie ma konkretnej grupy odbiorców, która powinna wykazać zainteresowanie większe niż inni, nie można jednak nie docenić tego, że tapety 3D sprawdzają się znakomicie, gdy mamy do czynienia z mieszkaniem o niewielkim metrażu. Takie mieszkanie lub pokój bywają kłopotliwe, trudno bowiem nie odnieść wrażenia, że jest w nich po prostu zbyt ciasno. Na szczęście, dzięki prostym trikom optycznym nawet takie przestrzenie wydają się większe, a my wcale nie musimy decydować się na najbardziej banalne rozwiązania. Tapeta 3D nie różni się zasadniczo od tapet dostępnych w ich tradycyjnych formach. Tym, co sprawia, że można ją postrzegać nieco inaczej jest wrażenie, że nadrukowany na nią obraz prezentuje się nam w trójwymiarze i wychodzi ze ściany.

Wzory zamieszczone na tapetach 3D również mogą być zróżnicowane. Często są abstrakcyjne, modne są przy tym również wzory geometryczne, nadal jednak nie mówimy o jedynej opcji. Już od dawna sporym zainteresowaniem cieszą się przecież także fototapety, które zwracają uwagę między innymi dlatego, że nie muszą być wcale jednoznacznie kojarzone z nowoczesnymi wnętrzami. Tematyka fototapet jest na tyle zróżnicowana, że nie ma mowy o marzeniach, których nie udałoby się spełnić. Nawet osoba, która marzy o greckich kolumnach w swoim salonie może mieć pewność, że będzie miała szansę na zrealizowanie tego celu.

Tapety trójwymiarowe

Dekoracyjne ściany z efektem 3D

Oczywiście, warto mieć na uwadze to, że tapety z efektem 3D nie są wcale jedynymi, z jakimi mamy obecnie do czynienia na krajowym rynku. Jeśli tapety same w sobie nie podobają nam się za bardzo, interesującą alternatywą dla tego rozwiązania wydają się panele ścienne zwracające na siebie uwagę ze względu na ten sam efekt trójwymiarowości. Panele ścienne 3D to nie tylko ciekawa kolorystyka, ale również interesujący design. Mamy do czynienia z rozwiązaniem nie tylko interesującym wizualnie, ale jeszcze stosunkowo mało znanym, co również jest argumentem przemawiającym za tym, aby się nim zainteresować.

Panele 3D do różnych pomieszczeń

Panele 3D charakteryzują się również tym, że z powodzeniem możemy stosować je w każdym pomieszczeniu. W tym kontekście na szczególne zainteresowanie zasługują panele 3D przeznaczone do kuchni, możemy mieć bowiem pewność, że z powodzeniem będą one w stanie zastąpić klasyczne płytki, z jakimi często mamy do czynienia nad blatem. Tu najlepiej sprawdzają się motywy geometryczne. Gdy nasza kuchnia jest duża, panele 3D mogą zdobić całą jej ścianę, choć nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby ozdobić nimi jedynie jej część.

Monika Brzezińska

Redakcja overground.com.pl

Zobacz również