img

Znajdź idealne panele dekoracyjne do dziecięcego pokoju

Gdy mówimy o panelach dekoracyjnych 3D, trudno jest nam ukryć słowa uznania kierowane pod ich adresem. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej możemy usłyszeć o nich już nie tylko w kontekście elementu ozdabiającego kuchnię, sypialnię lub salon.

Trójwymiarowe panele coraz częściej trafiają także do pokoju dziecięcego, a ponieważ można wyczarować z nich zróżnicowane wzory, nie ma nic dziwnego w tym, że są one cennym dodatkiem zarówno w pokoju należącym do najmłodszych, jak i w tym, w którym mieszka nastolatek. Oczywiście, sztuką jest wybór optymalnego rozwiązania, okazuje się jednak, że rodzice wcale nie muszą martwić się o ewentualne błędne decyzje w tym zakresie.

panele dekoracyjne

Pastelowe puzzle – dekoracje na ścianę do pokoju dziecka

Dziś nie można narzekać na brak inspiracji, wśród których można znaleźć i takie, które z łatwością przeszczepimy na własny grunt. Jeśli nasze dziecko jest jeszcze małe, możemy zastanowić się choćby nad pastelowymi puzzlami, puzzle są bowiem jedną z tych zabaw, które pobudzają wyobraźnię już od najmłodszych lat. Najlepiej postawić na puzzle, które są pomalowane na żywe kolory, takie odcienie zachęcają bowiem malucha do aktywności. Oczywiście, w sprzedaży dostępne są również puzzle w wersji zdecydowanie bardziej stonowanej. I one szybko znajdują swoich nowych nabywców. Podobają się nastolatkom zwłaszcza, jeśli do ich produkcji został wykorzystany modny w ostatnim czasie beton architektoniczny. Oczywiście, nie musimy ograniczać się do puzzli. Gdy nasze dziecko uwielbia bawić się klockami, to właśnie one mogą zostać przez nas uczynione bohaterami ściany w jego pokoju. Klocki mogą być tak prostokątne, jak i kwadratowe. Nietrudno się domyślić, że przeszkody nie powinna stanowić ich kolorystyka, ta bowiem potrafi być wyjątkowo zróżnicowana.

Dekoracja ścian

Wesołe słonie – dekoracja ścienna nie tylko dla najmłodszych

Jeśli z kolei liczymy na to, że dekoracja ścienna nie będzie aż tak abstrakcyjna, możemy sięgnąć po panele z kolorowymi, dużymi słoniami. Te są wymarzoną ozdobą w pokoju maluchów, może się jednak okazać, że będą one w stanie zainspirować również wielu nastolatków. Innym sposobem na urozmaicenie pokoju dziecięcego wydaje się wprowadzenie do niego paneli ułożonych w oryginalny wzór przy założeniu, że będzie on utrzymany w jednym tylko kolorem. Pozwoli to ścianie rosnąć razem z jej małym właścicielem, a dorośli relatywnie szybko docenią takie rozwiązanie, okaże się bowiem, że nie muszą borykać się z groźbą szybkiego remontu w dziecięcym pokoju.

Kolorowe koła – idealne dekoracje ścienne do przedszkola

Szukając inspirujących dekoracji ściennych wielu rodziców stawia także na kolorowe koła. I ten wybór nie powinie dziwić. Koła pomalowane na żywe kolory mają pozytywny wpływ na maluchy, pobudzają ich wyobraźnię i sprawiają, że dzieci stają się bardziej kreatywne. Jeśli nasze dziecko jest już uczniem, kolorowe koło może mu się wydać niezbyt stonowane.

Dekoracje ścienne dla nastolatków – proste geometryczne wzory

Jeśli jednak postawimy na geometryczny wzór w żywym kolorze, jest niemal pewne, że uda się nam uzyskać przychylność syna lub córki. Jeśli nasze dziecko ma duszę marzyciela, a nam zależy na tym, aby należący do niego pokój był rzeczywiście wyjątkowy, powinniśmy postawić nie tylko na geometryczne wzory, ale i na modny ostatnio motyw satelity.

Bartosz Wojciechowski

Redakcja overground.com.pl

Zobacz również