img

Jak skompletować niedrogie meble dla przedszkolaka?

Gdy dziecko idzie do przedszkola, nie ulega wątpliwości, że jego życie zaczyna się zmieniać. Dlaczego więc nie iść za ciosem i nie dokonać kilku zmian w wyglądzie pokoju, który zamieszkuje? Kilkulatek odkrywa, że przedszkole daje mu nowe możliwości. To miejsce idealne do zabawy i nauki, choć nie bez znaczenia wydaje się i to, że właśnie tu dziecko zawiera nowe znajomości, które niejednokrotnie utrzymuje przez całe życie.

Warto mieć na uwadze i to, że przedszkole przygotowuje malucha do roli ucznia, która już pojawia się na horyzoncie, nic więc dziwnego, że dziecko jest w coraz samodzielniejsze. Zwrócenie na to uwagi nie jest przypadkowe, od mebli dla przedszkolaka oczekuje się bowiem, że będą one uwzględniały potrzeby dziecka. Na pierwszy plan nadal wysuwa się ich funkcjonalność. Tu szczególny akcent należy kłaść na ich wysokość, coraz samodzielniejszy kilkulatek z pewnością bowiem nie będzie się spieszył z proszeniem mamy lub taty o pomoc tylko dlatego, że nie może ściągnąć zabawki lub książki. Przy zakupie mebli warto też zastanowić się, czy chcemy kupić ich komplet, czy też ograniczyć się do elementów, które nam samym wydają się najbardziej istotne.

Łóżko dla przedszkolaka

Gdy mówimy o tych elementach wyposażenia dziecięcego pokoju, które wydają się mieć szczególnie duże znaczenie, pamiętajmy o tym, że jednym z nich niezmiennie pozostaje łóżko. W sprzedaży dostępne są zarówno łóżka klasyczne, jak i piętrowe, warto przy tym zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane, w dużej mierze bowiem właśnie on przesądza o wytrzymałości i odporności na uszkodzenia takiego mebla.

Łóżko dla dziecka

Jeśli w pokoju nie ma przesadnie wiele miejsca, warto zastanowić się także nad łóżkiem z biurkiem. To uniwersalny mebel zwłaszcza, że wiele egzemplarzy posiada specjalny wysuwany blat, który, w zależności od naszych aktualnych potrzeb, może być nie tylko biurkiem, ale i stolikiem.

Komplety mebli

Wielu rodzicom zależy na tym, aby pokój ich dziecka był funkcjonalny i przytulny, mile widziane są jednak przede wszystkim takie rozwiązania, które pozwalają na oszczędności. Tylko pozornie mamy do czynienia z wymaganiami nie do pogodzenia, a jedną z ciekawszych propozycji wydają się w tym kontekście meble systemowe. Ich zakup pozwala na swobodny wybór mebli, a następnie na ich dokupowanie, gdy okaże się, że potrzeby dziecka zaczynają się zmieniać. Innym ciekawym rozwiązaniem jest meblościanka. Ten mebel wraca do łask zwłaszcza, w swoim dziecięcym wydaniu, nie można przy tym nie docenić tego, że można go nabyć w niskiej cenie i ciekawej kolorystyce. Meblując pokój przedszkolaka warto też pamiętać o lampie, stoliku do rysowania i ciekawym dywanie.

Bartosz Wojciechowski

Redakcja overground.com.pl

Zobacz również