img

Jak znaleźć idealną szafę do pokoju dziecka?

Gdy zastanawiamy się nad wyborem szafy do dziecięcego pokoju, zwykle zakładamy, że nie będzie nam on generował poważniejszych problemów. Szybko mamy jednak okazję przekonać się o tym, że jesteśmy w błędzie. Dziecięca szafa bardzo często jest miejscem, do którego nie trafiają jedynie ubrania, ale także zabawki oraz wiele innych niezbędnych przedmiotów.

Już choćby dlatego, jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji, powinniśmy porównać jak najwięcej modeli i zastanowić się nad tym, jaki model będzie naprawdę funkcjonalny. Jedną z najważniejszych kwestii związanych z wyborem szafy, jaka jest poruszana przez kupujących, jest rozmiar takiego mebla. Ten musi być dostosowany nie tylko do naszych przewidywalnych potrzeb, ale również do wielkości samego pomieszczenia. Jeśli zdecydujemy się na szafę zbyt wielką, istnieje ryzyko, że nie tylko przytłoczy ona, ale i zmniejszy optycznie pomieszczenie. Z kolei szafa zbyt mała będzie nie tylko niepraktyczna, ale i trudna do zauważenia.

Nie zapominajmy też o tym, że nie bez znaczenia jest to, z jakiego materiału jest wykonana szafa. Jeśli ma nam ona posłużyć przynajmniej kilka lat, warto postawić na drewno zwłaszcza, że jest ono materiałem odznaczającym się znacznie większą trwałością niż sklejka oraz płyta MDM. Kolorystyka nie wydaje się kwestią aż tak bardzo istotną, nie można jednak zapominać o tym, że ma ona ogromny wpływ na to, co określamy mianem estetyki wnętrza. Kolor szafy powinien współgrać z kolorem ścian oraz innych elementów dekoracyjnych, które można znaleźć w dziecięcym pokoju.

Szafy dla dzieci

Jaki model szafy wybrać?

Gdy zastanawiamy się nad tym, jaki rodzaj szafy wybrać, jednego możemy być pewni, zdecydowanie mamy w czym wybierać. Producenci oferują nam coraz więcej możliwości, możemy więc dopasować typ szafy do naszych potrzeb, Nie ma przy tym znaczenia, czy szafa jest narożna, prostokątna, czy też kolorowa. Z pewnością przypadnie nam do gustu. Oczywiście, szukanie oryginalnych wzorów ma nie tylko zalety, ale i wadę. Moda często się zmienia i jedynie w przypadku modeli klasycznych możemy mieć pewność, że zawsze będą się one cieszyć uznaniem.

Tradycyjne szafy dają nam pewność, że nie będziemy mieli problemów z dopasowaniem ich do innych elementów wyposażenia wnętrza i to zarówno pod względem kolorystyki, jak i wzornictwa. Tylko od nas zależy przy tym, w jaki sposób będą one otwierane. Innym ciekawym rozwiązaniem jest szafa wnękowa, która w naturalny sposób wykorzystuje możliwości, jakie stwarza nam wnętrze, a do tego nie przytłacza go nawet, jeśli zostaje wykorzystana w niewielkim pomieszczeniu.

Monika Brzezińska

Redakcja overground.com.pl

Zobacz również