img

Meble Ikea do pokoju dziecięcego

Ikea, szwedzki producent mebli, to marka globalna, która jest praktycznie wszędzie. Można oczywiście kupić także meble do pokojów dzieci. Pytanie tylko, czy to dobry pomysł?

Ikea i dzieci

Wiele osób jest bardzo negatywnie nastawionych do tej marki, ale trudno jest się z nimi zgodzić. Podnoszone przez nich argumenty o nietrwałości i brzydocie mebli z logo Ikea są raczej nietrafione, o czym może przekonać się ich każdy użytkownik. Nie da się nie zauważyć, że są to meble naprawdę bardzo dobrze wypróbowane. Korzystają z nich miliony osób i każda z tych osób zagłosowała za marką swoim portfelem. Osoby te są zadowolone z zakupów i nie wymieniają mebli często.

Jeśli chodzi o stylistykę, meble są zazwyczaj minimalistyczne, ale nie brzydkie. Warto zauważyć też fakt, że linie mebli są zwykle dostępne przez kilka sezonów, jeśli nie dłużej, dzięki czemu łatwo je skompletować. Co więcej, pakowane są w małe paczki, które łatwo przewieźć, a ich złożenie wcale nie jest trudne.

Pokój dziecięcy

Wiele argumentów przemawia za wybraniem właśnie tej marki. Na pewno ceny są przystępne, w meblach jest wiele pomysłowych rozwiązań, zazwyczaj nie ma problemów z pojemnością, a ich rozmiary pasują do pokojów dziecięcych. Ikea zawsze była marką dla wnętrz raczej niewielkich, co w tym przypadku pasuje idealnie. Co więcej, rozwiązania Ikea dają się dopasować do konkretnych warunków pomieszczenia, co zapewnia im uniwersalność. Są też meblami bezpiecznymi dla małych dzieci. Istnieje wiele linii, które mogą się sprawdzić w pokoju dziecka naprawdę świetnie.

Meble dziecięce Ikea

Mammut

Seria Mammut to meble do siedzenia. Stworzone zostały ze sztucznych materiałów pokrytych bajkowymi wzorami i są dopasowane idealnie dla potrzeb kilkuletnich dzieci. Łatwo się je czyści i do tego są bezpieczne dla dzieci, ponieważ nie są twarde, a ich brzegi są zaokrąglone. Są też lekkie i równocześnie stabilne.

Trofast

Trofast pomaga z kolei w przechowywaniu różnych rzeczy. Są to regały, pojemniki i schowki, których gabaryty można łatwo dostosowywać do potrzeb i możliwości dziecka. Rodzice je lubią, ponieważ pomagają utrzymywać porządek w pokoju dziecka i są dostosowane do samego dziecka, dzięki czemu to ono dba o porządek.

Kallax

Kallax to linia regałów przypominająca nie bez powodu linię Expedit. Jest to po prostu jej odchudzona wersja, co jest świetną informacją dla rodziców posiadających w domu meble właśnie z tej serii. Można teraz w znakomity sposób uzupełnić swój komplet o nową linię do pokoju dziecięcego. W praktyce bardzo ważne jest to, że ta linia mebli to mebelki modułowe, które nie są tylko regałami, ale mogą zamieniać się w szereg innych rzeczy, na przykład ściany działowe lub domki dla lalek. Można w nich przechowywać bardzo dużo różnych rzeczy.

Stuva

Godna uwagi jest również linia Stuva. Są to meble wszystkich typów potrzebnych w pokoju dziecięcym, czyli otrzymujemy możliwość umeblowania całego pomieszczenia w jednym stylu. Są odpowiednio funkcjonalne, a ich estetyka opiera się o połączenie bieli i czerni, co czyni z nich propozycje uniwersalne dla wszystkich domów.

Monika Brzezińska

Redakcja overground.com.pl

Zobacz również