img

Jak udekorować ściany panelami 3D?

Jeśli zależy nam na urozmaicenie aranżacji mieszkania, a brakuje nam ciekawego pomysłu, powinniśmy zastanowić się nad możliwościami, jakie otwierają przed nami płyty dekoracyjne na ścianę. Już jedna ściana wykończona w ten sposób może przyczynić się do tego, że zmieni się charakter naszego mieszkania. Jest też w stanie nadać mu określony styl.

Oczywiście, nie każdy, kto zastanawia się nad takim rozwiązaniem, jest w stanie samodzielnie znaleźć ciekawy sposób na praktyczne wykorzystanie paneli 3D. Na szczęście, nie musi to stanowić ograniczenia, zawsze można bowiem zainspirować się ciekawymi podpowiedziami.

Panele 3D w salonie

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak wykorzystać panele 3D w salonie, nie powinniśmy obawiać się o brak inspiracji. Okazuje się, że mamy do czynienia z przynajmniej kilkoma rozwiązaniami, którymi powinniśmy się zainteresować z uwagi na ich skuteczność. Tu na pierwszy plan wysuwa się możliwość udekorowania ściany za sofą lub za telewizorem, choć nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby panele 3D zdobił kominek dodatkowo skupiając uwagę właśnie na tym elemencie wyposażenia. Nowoczesne wnętrza są jak gdyby stworzone do tego, aby stosować w nich pojedyncze płyty 3D. Te można układać na ścianie w dowolny sposób, nic więc dziwnego, że konstrukcje z ich udziałem często przywodzą na myśl modernistyczne obrazy.

Dekoracja sypialni

Ozdoby na ścianę do sypialni

Innym ciekawym rozwiązaniem są ozdoby, które wykorzystuje się na ścianach znajdujących się w sypialni. Tu panele 3D najczęściej pojawiają się na ścianie tuż za łóżkiem, co dodatkowo podkreśla znaczenie właśnie tego mebla. Sypialnia wydaje się też miejscem idealnym do tego, aby przekonać się, jak będą się prezentować modne ostatnio panele piankowe. Te są pokryte miękkim materiałem, którego struktura budzi skojarzenia z zamszem i trudno o rozwiązanie, które w większym stopniu sprzyja panującej w sypialni atmosferze intymności.

Panele ozdobne do kuchni

Jeśli chcemy, panele 3D mogą też okazać się znakomitym materiałem wykończeniowym tak w odniesieniu do kuchni, jak i do jadalni. Można umieścić je między szafkami, choć nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby wykorzystywać je do ozdoby samych szafek. W jadalni warto zastanowić się nad panelami trójwymiarowymi jako nad ciekawym tłem dla mebli stołowych. Osoby, które lubią ciekawe i nieoczywiste rozwiązania, z pewnością ucieszą się, gdy dowiedzą się, że panele 3D sprawdzają się także w łazience. Oczywiście, w tym pomieszczeniu należy pamiętać o zachowaniu ostrożności, przed zakupem konkretnego rodzaju paneli, może się bowiem okazać, że nie są one odporne na działanie wody.

Weronika Stańczyk

Redakcja overground.com.pl

Zobacz również